מחפשים בית אבות?

השאירו את הפרטים לקבלת ייעוץ במציאת בית אבות באיזור מגוריכם

חיפוש באתר

בתי אבותמידעניקיון בתי אבות

ניקיון בתי אבות

כדי לנקות בית אבות יש צורך בכמה דברים: זמן, עובדים ואמצעים. עם זאת, אם בוחרים באמצעים הנכונים, שני המצרכים האחרים יכולים להיות הרבה פחות קשי להשגה. בית אבות הוא מקום גדול מאוד והנה כמה דברים שצריך לדעת על הדרך לנקות אותו בצורה מושלמת ויעילה.

 

בית אבות חייב להיות נקי

כל מקום חייב להיות נקי אך למעשה בית אבות חייב להיות הכי נקי שיש. הניקיון בבתי אבות הוא אחד מהעניינים החשובים ביותר שיש לדאוג להם כיוון שמי שגר בו היא האוכלוסייה הכי חלשה שיש, שלכלוך רב יכול לגרום לזיהום ולהחמיר את מצבם. מקום מלוכלך לא רק אינו איכותי אלא גם לא בריא, ולכן הניקיון צריך להיות על בסיס יום יומי וללא עיגול פינות. אף אחד לא היה רוצה לשלם לבית אבות מחיר חודשי גבוה ולא לחיות באיכות חיים הולמת, בוודאי לא בישורת האחרונה של החיים.

מה הקשיים בניקיון בתי אבות?

  • למרות שניקיון בתי אבות היא משימה חשובה, היא מאוד מסובכת. אחת סיבות לכך היא הגודל שלו. מדובר במקום ענק שלרוב יש בו כמה מאות דיירים, כאשר אותה אוכלוסייה ככל הנראה לא תנקה את החדר שלה בעצמה מה שמצריך לנקות גם את החדרים הפנימיים וגם את החלקים המשותפים. הלובי, הרחבה החיצונית, חדר האוכל, כל האזורים האלו חייבים להיות נקיים לחלוטין.

  • בית אבות חייב להיות נקי בצורה יסודית. אם אתם מנקים את בית יכול להיות שקצת תזלזלו בניקיון כי גם ככה רק אתם תסבלו מחוסר הניקיון היסודי, דבר שאי אפשר לומר בבית אבות. המקום חייב להיות מבריק ומצוחצח ברמה הכי גבוהה שיש ולא רק כדי לספק את החיים האיכותיים של הדיירים אלא כדי שלא יהיו מפגעים תברואתיים.

  • ניקיון בבית אבות יכול לגרום לסכנות רבות כמו למשל רצפה רטובה. יש צורך לנקות בצורה נכונה וחכמה בלי לסכן אף אחד, וזה אומר לנקות כל אזור במהירות ולייבש אותו היטב, וכמובן לדאוג להצבה שלטי בטיחות וכולה. חשוב לזכור כי בית האבות גם מתלכלך בקצב מהיר בגלל כמות הדיירים שבו וכמובן בגלל אוכלוסיית הדיירים שיכולה לגלות קשיים רבים בניקיון בעצמה אפילו בלכלוך יחסית פשוט כי כוס קפה שנשפכה וכולה.

כיצד מנקים בית אבות בצורה יעילה?

בית אבות הוא מקום גדול מאוד שיש בו אמנם עובדים רבים, אך עדיין יש צורך לחסוך בכוח אדם בניקיון. זה דבר אפשרי לחלוטין הודות למכונות ניקיון יעילות במיוחד שמיועדות לניקוי שטחים גדולים. למשל, מטאטא כביש יכול לנקות את כל המשטחים שיש בבית האבות, מהחנייה ועד לובי כניסה ואפילו את הקומות. שואבי אבק תעשייתיים יכולים לחסוך זמן עבודה רב לצוות בבית האבות, ויחד עם מכונות אלו גם מכונות שטיפה בלחץ מים גבוה וכן הלאה.  מכונות ניקיון אלו יכולות להיות מועילות במיוחד ובעיקר מכונת פוליש לרצפה שיכולה לעשות את ההבדל.

תמורה מדהימה לפוליש לרצפה

אחד מהכלים החשובים ביותר שתוכלו להשתמש בהם לניקיון הוא פוליש לרצפות. פוליש לרצפות הוא למעשה מכשיר שיכול להיות גם די קטן בגודל של שואב אבק, והוא מבריק את הרצפה ויוצר שכבת הגנה שיכולה להיות מווקס או מחומרים קריסטליים או אקריליים. פוליש לרצפה למעשה נותן כמה דברים: ראשית, הוא מספק מראה נהדר ומלא ברק לרצפה, כך שלא צריך לשפשף את הרצפה בחוזקה כדי שהיא תבריק. שנית, הפוליש יכול להעלים שריטות קיימות ובוודאי יהיו כמה כאלו ברצפה בבית אבות שבו הולכים אנשים רבים. שלישית, הפוליש יוצר שכבת הגנה נהדרת לרצפה.