מחפשים בית אבות?

השאירו את הפרטים לקבלת ייעוץ במציאת בית אבות באיזור מגוריכם

חיפוש באתר

בתי אבותמידעטיפול בחיק המשפחה או בבית אבות?

טיפול בחיק המשפחה או בבית אבות?

בעבר היה נהוג שההורים המזדקנים נשארים עם ילדיהם, לטיפולם המסור של בני המשפחה. כיום, כאשר שגרת החיים הופכת להיות יותר ויותר אינטנסיבית ושני בני הזוג מוכרחים לעבוד על מנת לפרנס את הבית לא תמיד בני המשפחה מסוגלים לעמוד במשימת הטיפול בהורה המזדקן. אילו אפשרויות עומדות בפנינו על מנת לתת להורינו היקרים את המיטב לאחר שהשקיעו בנו את חייהם?

היתרונות והחסרונות של טיפול ביתי על ידי המשפחה

המקום הטבעי שלנו הוא הבית שלנו, בו אנחנו מרגישים הכי שקטים, הכי רצויים והכי בטוחים בעצמנו. עבור אנשים זקנים לא נוטים לצאת הרבה מהבית ומעדיפים להיות במקום הטבעי שלהם- בבית. כך הם שומרים על איכות חייהם הקבועה ועל שגרת היום שלהם. כאשר הם מתקשים לבצע פעולות מסוימות בבית הילדים מתגייסים לעזרת הוריהם ודואגים לניקיון הבית שלהם, לעזרה בביצוע קניות ובבישול. כאשר הילדים לא פנויים לבוא ולעזור להוריהם באופן יומיומי נתקלים אותם האנשים המבוגרים בקושי רב ולעיתים אף בתחושה שהם הופכים לנטל על ילדיהם, הביטחון יורד ותחושת הבדידות גוברת. לעיתים, עם הזמן התלות של הקשיש בעזרה מתגברת והם מתק שים יותר ויותר לבצע פעולות יומיומיות פשוטות והם נזקקים לעזרה וטיפול צמוד יותר אותם הם לא יכולים לקבל מילדיהם, במקרה כזה אין מנוס מלהשתמש בעזרתה של מטפלת סיעודית.

מטפלת סיעודית- למה זה טוב?

לעיתים, שכירת מטפלת סיעודית היא הכרחית. המטפלת תסייע לקשיש בשגרת היומיום, במטלות הבית ובפעולות פשוטות כמו אכילה, רחיצה, ליווי ביציאה לסידורים או טיולים ואף באירוח חברה לקשיש. אך מעבר לכל אלה מטפלת סיעודית בעלת רקע מתאים תיתן לכם שקט נפשי גם מבחינת הדאגה לבריאות ההורים. המטפלת תדאג לתת את הטיפול התרופתי והרפואי לקשיש, ותדאג ללוות אותו לכל הבדיקות והטיפולים הרפואיים. חשוב למצוא מטפלת סיעודית מקצועית ומוסמכת שתוכל לעזור לקשיש בכל תחום ותדע להכיל אותו ולתת לו את המענה הנחוץ לו. גם לבני המשפחה חשוב לדעת שההורה נמצא בידיים טובות ושהם יכולים להתעדכן בכל עת ולהיות רגועים.

הבחירה בין טיול ביתי לבין טיפול על ידי מטפלת סיעודית נתון לרוב בידי בני המשפחה אך חשוב שההחלטה תיעשה בשיתוף הקשיש ובהסכמתו. קשיש שמוגדר כסיעודי לרוב לא יוכל להסתדר ללא עזרה מקצועית בין אם זה מטפלת בבית ובין אם זה בבית אבות סיעודי. אם ברצונכם לקבל ייעוץ ועזרה בקבלת ההחלטה אתם מוזמנים להשאיר את פרטיכם באתר ואנו נחזור אליכם בהקדם.