מחפשים בית אבות?

השאירו את הפרטים לקבלת ייעוץ במציאת בית אבות באיזור מגוריכם

חיפוש באתר

בתי אבותמידעטיפול ביתי או בבית אבות?

טיפול ביתי או בבית אבות?

 

אנשים רבים שהוריהם הגיעו לגיל מבוגר, והם נעשים פחות ופחות עצמאיים, שואלים את עצמם כיצד יהיה הכי נכון לתת להם טיפול ראוי. מצד אחד אפשר להשאיר אותם בביתם שלהם ולהעמיד לרשותם מטפלת סיעודית צמודה, ומצד שני קיימת האפשרות של התעניינות בדיור מוגן בבית אבות. עבור רבים זוהי החלטה מאד לא פשוטה, שכן מדובר בשלומם ובריאותם הנפשית של היקרים להם מכל, אך מנגד חשוב גם שדור הבנים יוכל להמשיך ולנהל שגרת חיים רגילה ובריאה עד כמה שניתן. לפניכם כמה מהשיקולים המרכזיים בסוגיה, באופן שיסייע לכם לקחת החלטה לכאן או לכאן.

 

מטפלת סיעודית

בכלל השיקולים של שילוב מטפלת סיעודית להורים, חשוב להבין שישנם קריטריונים שונים ומאד ספציפיים לקבל את השירות, וגם כאשר קיבלתם את האישור לכך מהמוסד לביטוח לאומי ישנם עוד קריטריונים נוספים הקובעים כמה שעות ביום או בשבוע יכולה להינתן העזרה. בתוך כך, חשוב גם לקחת בחשבון שביצוע בדיקות וטיפולים שונים עלול להיות כרוך בטרחה רבה - מפני שברוב המקרים הללו האחראים הראשיים ללוח הזמנים של ההורים הם אתם, ומשמעות הדבר היא שעליכם להסיע אותם לכל המקומות ולדאוג לכך שהם לא יפספסו שום דבר. מצד שני, הימצאותה של מטפלת סיעודית בבית עשויה לעזור מאד גם כן, והיא בהחלט מקילה על סדר היום כאשר לרוב באפשרותה ללוות לבדיקות השונות, ולמקומות נוספים אחרים.

 

בית אבות

בית אבות יכול להישמע עברו רבים כמו אופציה שאין לקחת בחשבון בשום פנים ואופן, אך הדבר נובע בעיקר מחוסר מודעות והיכרות עם טווח האפשרויות הרחב המוצע בתחום זה. כך למשל, ישנם לא מעט בתי אבות או מוסדות לדיור מוגן הפועלים במסגרת שמפעילה רמות שונות של עצמאות, ביניהן ארגון חוגי העשרה קבועים ואירועי תרבות תקופתיים, וגם הסעות מאורגנות עם מלווה צמוד למוקדים שונים - מה שבאופן מפתיע יכול במקרים מסוימים דוקא להעלות את מידת העצמאות של האדם המטופל, היות והוא אחראי על לוח הזמנים של עצמו (הכל כמובן במסגרת התנאים הפיזיים שלו או שלה, וודאי שהדברים גם משתנים מאד בין מוסד אחד למשנהו, ובין אופיים האישי של כל אחד ואחת). לבסוף ומעל כל אלה, רבים חוששים כמובן מהמרחק של ההורה מהבית ומתחושת הבדידות שעלולה להיווצר אצלם, וגם כאן צריך להפעיל שיקול דעת בריא ובעת סקירת המוסדות השונים, לחשוב איך ואיפה ההורה המטופל יחוש הכי טוב מבחינה חברתית -זאת כמובן לאור ההיכרות האישית שלכם איתו או איתה.