מחפשים בית אבות?

השאירו את הפרטים לקבלת ייעוץ במציאת בית אבות באיזור מגוריכם

חיפוש באתר

בתי אבותמידעדיור מוגן איכותי - דברים שחשוב לבדוק

דיור מוגן איכותי - דברים שחשוב לבדוק

אחת הבחירות החשובות והמשמעותיות הן עבורנו ובטח שעבור האנשים שהביאו אותנו לעולם הזה היא בחירה של דיור מוגן איכותי. זה הזמן להחזיר להורים שלנו את כל מה שהם נתנו לנו, את כל המשאבים והאנרגיות אותם השקיעו בנו ולבחור עבורם מקום שייתן להם הרגשה שהם בטוחים, מוגנים, שדואגים להם ובעיקר שנעים להם להיות בו. דיור מוגן איכותי איננו דבר של מה בכך וטרם הבחירה יש לעשות מחקר, לשאול את השאלות הנכונות ולראות כי אכן מדובר בבית המתאים עבור ההורים שלנו.

 

איך בודקים את המקום בעזרת האינטרנט?

רשת האינטרנט יכולה לסייע לנו מאוד בבחירת בית דיור מוגן איכותי. לאחר שבדקתם כמה מקומות שעומדים בקריטריונים הכי חשובים כמו ניקיון, עזרה רפואית צמודה, ניהול טוב וצוות קשוב ומקצועי, מקומות שגם כמובן עומדים בתקציב, תוכלו להיעזר ברשת בכדי לבדוק את הסביבה בה בית דיור המוגן ממוקם.  כמובן שהסקר האינטרנטי לא יספיק לקבלת ההחלטה הסופית, אך הוא בהחלט יכול לגרום לכם להחליט האם לבקר בכל אותם מקומות או שמא לצמצם את הרשימה או להחליף חלק מהמקומות באחרים.

חשוב לבדוק האם בית דיור מוגן אותו בחרתם קרוב למקומות כמו חנויות, בתי קפה, קניון, מרפאה, בית מרקחת ועוד שירותים שחשובים להורים שלכם. ניתן לחקור את האזור בו ממוקם בית הדיור המוגן בעזרת גוגל והמפות הנלוות. חשוב מאוד גם לבדוק את המרחק שביניכם לבין בית הדיור המוגן ולשאר האנשים שצפויים לבקר את יקירכם. חניה, תחבורה ציבורית נוחה הם גם דברים ששווה לשים עליהם את הדעת.

במידה ומדובר במקום רחוק יחסית, שווה לבדוק אם בסמוך אליו יש בית הארחה או בית מלון בו תוכלו ללון. בדקו גם עד כמה השכונה נחשבת לבטוחה ונסו לשאוב כמה שיותר מידע על המקום. רק אחרי שבדקתם את הכל, שווה להרים טלפון למקום ולשאול האם בכלל יש מקום לדיירים חדשים. זכרו, הרשמה לרשימה המתנה לאו דווקא מחייבת מצב בו תחכו זמן רב, שווה להירשם אם המקום עונה על מירב הקריטריונים. בנוסף, בדקו עלויות וחפשו המלצות על המקום.