מחפשים בית אבות?

השאירו את הפרטים לקבלת ייעוץ במציאת בית אבות באיזור מגוריכם

חיפוש באתר

בתי אבותמידעכיצד לפתוח עסק לאחר גיל הפרישה?

כיצד לפתוח עסק לאחר גיל הפרישה?

מה עושים כשרוצים להגשים חלומות ילדות או נעורים אשר בחייכם כבוגרים לא היו לכם זמן, כוח או אפשרות להגשימם? לפעמים חלומות מתגשמים באקראי אבל אם רוצים להגשימם בכוונת  מכוון צריך ואפשר לנקוט פעולות אחדות לשם כך..

עם עליית תוחלת החיים היציאה הרשמית לגמלאות באמצע שנות השישים לחיים מותירה רבים מהפורשים מעבודה תחושה של תסכול: עוד כוחם במותניהם. יש להם רצונות, צרכים ובעיקר- זמן ויכולות לממש אותם. יש להם חלומות שזה, עכשיו, עם היציאה לגמלאות הזמן המתאים להגשימם.

במרכז טיפוח יזמות (מט"י) המצוי ברשויות מקומיות ובערים רבות ניתן לקבל ייעוץ עסקי על אודות פתיחת עסק בכלל ולאחר פרישה בפרט. הידע, הניסיון והתובנות שצברתם במהלך חייכם, הזמן הפנוי הרב העומד לרשותכם- אלה ועוד הם נתוני פתיחה טובים מאוד לפתיחת עסק.

חשוב ביותר לא להיחלץ ולא להיחפז. איש לא מצפה מכם להיהפך באחת לאנשי עסקים חובקי עולם. העסק הקטן שאותו אתם רוצים לפתוח- הייעוץ חשוב לבדיקת היתכנות וכדאיות מקדמית, לסיכויי ההצלחה ולאומדן מושכל של הפוטנציאל הגלום בכם ובשוק להצלחה – אמור להיות הערך המוסף של חייכם. העסק ייתן לכם תעסוקה,חשובה ומבורכת כשלעצמה. הוא יאפשר לכם להתמקצע במה שאולי הוא תחביב שלכם. הוא יפתח בפניכם אופק וסיכויים להיכרויות עם אנשים חדשים, עם שווקים חדשים, ועם יכולות גנוזות בכם שאולי לא שיערתם כלל את קיומם...

לאט ובטוח

לפני פתיחת עסק וכתנאי לו רצוי לשוחח עם אנשים שמכירים אתכם ולא רק עם גורמי מקצוע. חשוב להקשיב לקול הלב. הוא תמיד צלול ובהיר. הוא לעולם אינו מטעה ואינו מוליך שולל. הוא אינו חורק, אינו צורם ואינו מזייף.

אל תפתחו עסק אם המניע שלכם הוא להוכיח לאנשים אחרים כי אתם מסוגלים. אם הנטייה לא נובעת מתוך תוככם, מעומק הלב והרצון, אל תפתחו עסק. הוא לא רק ייכשל, כצפוי וכמשוער, אלא ידכדך אתכם ויגרום לכם לחושב חסרי ערך...

כל אדם המתכנן לפתוח עסק נדרש לבדיקה מקדמית, לסקר שוק, לבחינה יסודית ומושכלת של מכלול הגורמים לכדאיות פתיחת עסק או להעדרה. מאחר שאתם משוחררים מחובת ההוכחה, שהרי אתם את שלכם עשיתם זה מכבר.

חשוב שתדעו כי בעסק- כמו בעסק. לא תקבלו הנחות רק מעצם היותכם אנשים מבוגרים.אתם לא תימדדו ב"פעימות הדופק האחר", כלשון המשורר. יחולו עליכם אותן חובות החלות על כל בעלי עסקים. עם זאת, תוכלו בוודאי להביא לידי ביטוי את ניסיון החיים העשיר שצברתם ואם העסק יהיה בתחום שאותו אתם מכירים היטב משנות העבודה שלכם, מה טוב.

כשפותחים עסק יש שלבים מובנים, מדורגים, שצריך לעבור. אין קיצורי דרך. נדרשים רצון, אמונה, סבלנות, יכולת לעבור גם זמנים קשים ובעיקר לדעת כי גם אם העסק החדש לא יצליח, אין זה אומר דבר עליכם ועל כישוריכם.

אם אתם רוצים לפתוח עסק לאחר פרישה מהעבודה ראו אותו והידרשו אליו כאל אתגר שאי אפשר להיכשל בו אם עושים ומשקיעים את המיטב גם אם ההצלחה העסקית תתמהמה לבוא או לא תבוא בכלל...