מחפשים בית אבות?

השאירו את הפרטים לקבלת ייעוץ במציאת בית אבות באיזור מגוריכם

חיפוש באתר

בתי אבותמידעלראות עולם בטיול מאורגן לגיל הזהב

לראות עולם בטיול מאורגן לגיל הזהב

גיל הזהב הוא תקופה מצוינת לניצול לטובת ההזדמנות לראות עולם. כבר לא קיימות מגבלות בשטח מטעם העבודה לאחר היציאה לפנסיה, ובין לבין העזרה עם הנכדים, בוודאות ניתן למצוא זמן פנוי לשינוי בשגרה ולהנאה מזמן איכות מהנה וחווייתי.

טיולים בחו"ל אינם מקושרים רק למשפחות וצעירים לאחר הצבא, תרמילאים בגילאים מבוגרים נראים במסלולי טיול מאתגרים במיוחד. ולצד אלה בעלי היוזמה והתעוזה, ישנם מטיילים שמקפידים אחת לשנה או אפילו בתכיפות גבוהה יותר לצאת לטיול סולידי יחסית לאחד מיעדי אירופה, ארה"ב או המזרח. אחת האפשרויות היעילות לטייל בחו"ל בצורה נוחה ובטיחותית היא בטיול מאורגן לחו"ל המאפשר לטייל ולראות עולם במינימום אחריות וטרחה. כיום, יותר מתמיד, קיימת מודעות לצרכים הייחודיים של בני גיל הזהב ולכן חברות תיירות מציעות טיולים מותאמי קהל יעד המותאמים באופן מקסימאלי לצרכים ולמגבלות. להלן מידע אודות סוג הטיול שיאפשר לכם ליהנות ולהרגיש בטוחים לאורך כל הדרך:

 

המאפיינים הייחודיים מאחורי טיולי גיל הזהב

טיולים מאורגנים לגיל הזהב כוללים במרבית המקרים ימי טיול מלאים. כך תוכלו לצאת בידיעה שיש לוחות זמנים מסודרים לכל יום בטיול ואין ימים פנויים בהם האחריות על הפעילות היא עליכם. טיול בו הכל כלול כולל גם ארוחות או לפחות פנסיון חלקי והכל בו כבר מתוכנן מ- א' ועד ת'. בתי המלון נבחרים בקפידה וברמה גבוהה מתוך מחשבה על נוחות מקסימאלית. האוטובוס הצמוד הינו מרווח. כמות הסיורים הרגליים הינה מצומצמת ורמת הקושי הכללית של הטיול בהתאם למגבלות הגיל. בנוסף, הפעילויות מתוכננות עד שעת אחר הצהריים כך שנותר זמן למנוחה יומית. מבחינת ליווי רפואי, בטיולים לגיל הזהב ישנו רופא ישראלי צמוד מרגע המפגש ועד לסיום הטיול. רופא זה הינו זמין 24 שעות לצרכי המטיילים, דבר שאינו מתקיים בטיולים אחרים. קחו בחשבון שמסלולי טיולים מאורגנים אלו הינם שונים מעט ממסלולי טיול רגילים כך שאם טיול מאורגן לסין כולל כמות משמעותית של ימי טיול, טיול לאותו היעד לבני גיל הזהב יהיה קצר יותר והפעילויות תקבענה בהתאם לתחומי העניין של הגיל ואלו תהיינה ברמת הקושי המתאימה ביותר.

עצות לטיול מוצלח ומהנה

מאחורי טיול מאורגן מוצלח עומדת חברת תיירות מתמחה ומקצועית. כדאי להתמקד בחברות תיירות המתמחות בטיולים מאורגנים וכאלה שיש להן מוניטין בשוק וקיבלתם המלצות לגביהן. אין כמו מטיילים בטיולים קודמים שכבר היו ונהנו להמליץ על מסלול טיול מוצלח. במידה ואין לכם המלצות בהישג יד, ניתן להשיג את אלו בפורומים בתחום התיירות, כולל בפורטלים ואתרים ייעודיים לגיל הזהב. כמו כן, חשוב לוודא את האותיות הקטנות מאחורי המסלול המתוכנן על מנת לדעת מה באמת נכלל בטיול ומה לא. מידע מוקדם זה יחסוך מכם אי נעימויות והפתעות לא נעימות בהמשך. בכל מקרה, כדאי גם לוודא לגבי דמי הביטול במידת הצורך ואם אכן יש כבר כמות מטיילים מינימאלית מספקת ליציאה מובטחת כך שתדעו כי אכן הטיול יוצא לדרך כפי שתכננתם. מבחינת בחירת המסלול, כדאי להתאימו בהתאם למגבלות הזמן ויכולתכם לעמוד במשך טיסה. במידה וטיסות ממושכות אינן מומלצות מסיבות בריאותיות, תוכלו לבחור מבין מבחר יעדים קרובים הכרוכים בטיסות קצרות יחסית. ולסיום, הצטיידו בכל הציוד הנדרש, כולל תרופות בשימוש, מרשמים נוספים לכל מקרה שיהיה, פרטי התקשרות עם הרופא המטפל בארץ וכל דבר חיוני לשמירה על בטיחותכם.

טיול מהנה!

*****