מחפשים בית אבות?

השאירו את הפרטים לקבלת ייעוץ במציאת בית אבות באיזור מגוריכם

חיפוש באתר

בתי אבותמידעבתי אבות יוקרתיים

בתי אבות יוקרתיים

בתי אבות הינם פתרונות דיור לקשישים והם מספקים גם שירותים שמאפשרים לדיירים לקיים אורח חיים נוח בשארית השנים שנותרו להם. השירותים הרפואיים והסיעודיים שמסופקים לקשישים נגזרים ממצב בריאותם של הדיירים הקשישים.

 

שלא כמו בבתי אבות רגילים, שם בדרך כלל משכנים שני דיירים בחדר אחד, בבתי אבות יוקרתיים –כמו במסגרת של דיור מוגן בשרון או בכל מקום אחר בארץ–כל דייר או בני זוג מתגוררים בדירת שני חדרים מרוהטת ומצוידת בכל מה שנדרש כדי לנהל אורח חיים סביר.בבית אבות יוקרתי מסופקים לדיירים שירותים מפנקים כגון חדר אוכל מפואר שהוא ממש כמו מסעדת בוטיק, מקומות בלוי כמו פאב מקומי, בית קולנוע, ספריה וגם מרפאה מקומית ותמיכה של עובדת סוציאלית. בתי אבות יוקרתיים מציעים אורח חיים ברמה גובהה עם פינוקים רבים שכוללים פעילות בשעות הפנאי וחוגים שונים לפי בחירת הדיירים.

המטרה העיקרית של בניית בית אבות בסגנון יוקרתי לקשישים היא להיענות לביקוש הרב לסגנון חיים זה. העלייה בביקוש נובעת מיכולתם של אנשים רבים לממן אורח חיים שאינו זול כלל ובעיקר, ומרצונם של אנשים מבוגרים להתגורר בבית שמאפשר להם נוחות ובטיחות אישית מרבית. בשנות הדמדומים של חייהם, כשהם חופשיים מכל התחייבות משפחתית, אנשים אלה מבקשים לנהל אורח חיים לפי בחירתם, ובתי אבות אלה מסייעים להם לממש את חלומותיהם.

הביטחון הפיזי של הקשישים הוא אחד מנקודות התורפה של החברה המודרנית. אורח החיים המודרני גובה מחיר אישי רב והקשישים הפכו לאוכלוסיה פגיעה, כאשר התנכלויות ופגיעות גופניות הפכו לאירועים יומיומיים. במציאות שכזו בתי האבות היוקרתיים מציעים לא רק מטפלות לקשישים בנוסף לחיי חברה תוססים אלא גם מערכת אבטחה ברמה גבוהה, מתקנים רפואיים מעולים וסביבה קהילתית אוהדת.

מגוון פעילויות הפנאי והמתקנים המעולים שמותקנים בבתים אלה (כמו: חדר כושר, בריכת שחיה מחוממת, מספרה ועוד), מתוכננים למלא את כל צורכי הדיירים. גם בנושא הטיפול הרפואי הקשישים בבית האבות היוקרתי נהנים מיחס חם ומקצועי וכך מוענקת שלוות נפש גם לדייר וגם לבני משפחתו.

גם בארץ, כמו בחו"ל, ניתן להגדיר בתי אבות יוקרתיים כבתי מלון של 5 כוכבים פלוס 3 כוכבי מישלן. השירותים הניתנים בהם דומים מאד למועדון יוקרתי שבו הכל סובב סביב העושר וההדר, החל מלובי הכניסה למבנה וכלה בכל המתקנים האחרים שצויינו לעיל. בבתי אבות אלה יכולים הדיירים לבלות את חייהם מבלי לצאת כלל מחוץ למבנה משום שהנהלת המקום תעשה כל שביכולתה כדי לספק את צרכיו של כל דייר.

****