מחפשים בית אבות?

השאירו את הפרטים לקבלת ייעוץ במציאת בית אבות באיזור מגוריכם

חיפוש באתר

בתי אבותמידעאיך יודעים להתאים כיסא גלגלים או קלנועית לאזור מגורים?

איך יודעים להתאים כיסא גלגלים או קלנועית לאזור מגורים?

אוכלוסיה מגוונת זקוקה לסיוע בניוד ממקום אחד למקום אחר. מצד אחד אנו יכולים לציין את הנכים אשר זקוקים לכיסא גלגלים בשל סיבות רפואיות מעברם, או תאונה מצערת שהתרחשה, מן הצד השני ניתן לציין את האוכלוסייה הקשישה, אשר מפאת הגיל מתקשה להתנהל כתמול שלשום ונזקקת לסיוע קולנועית.

 

אין זה משנה מי זקוק לכיסא הגלגלים או לקולנועית, עליכם לשים לב לדגם אותו אתם רוכשים ולוודא כי הוא מתאים לאזור המגורים בו מתגורר האדם שמשתמש בו, על מנת שכלי העזר יהיה פונקציונאלי במאת האחוזים.

 

כיצד לבחור קלנועית בהתאם לאזור המגורים

בחירת קלנועית חשובה לאין שיעור, משום שהיא תגדיר הלכה למעשה את איכות חייו של המשתמש. כל עוד הבחירה בוצעה בהתאם לקריטריונים ולשיקולים הנדרשים, הרי שהאדם המשתמש בה יחוש בנוח ולהיפך.

 

קולנועית להבדיל מכיסא גלגלים מופעלת באמצעות מנוע, כך שהניוד הוא פשוט ואינו דורש מאמץ מצד המשתמש או המלווים שלו. הכיסא מתאים על פי רוב לנכים אשר מוגבלים הן בפלג גופם התחתון, אך גם בפלג גופם העליון, כך שאין הם מסוגלים להזיז כיסא גלגלים סטנדרטי באמצעות ידיהם. עוד מתאימה הקולנועית לקשישים בעלי מוגבלויות ביכולות הניוד. אם הקשיש או הנכה נוהגים להתנייע במקומות צפופים או הומי אדם, הרי שהקלנועית אינה מתאימה, משום שקשה לתמרן איתה במקומות צפופים וצריך לחשוב על אלטרנטיבה חלופית. במידה ובאזור המגורים כבישים צרים אשר לא מאפשרים נסיעה של קלנועית בצידי הכביש, תהיה גם זו בעיה לקשיש.

 

כיצד לבחור כיסא גלגלים לפי איזור מגורים

ישנם מספר כסאות גלגלים לרבות: כסא המיועד לנכים אשר אינם יכולים להניע אותו, כסא גלגלים ממונע, כסא בהנעה ידנית. את הכיסא המיועד למלווה קשה גם כן לנייד במקומות צפופים, אך ניתן להכניסו לרכב באמצעות קיפול. כסא גלגלים ממונע מתאים לזקנים פעילים בעיקר וכיסא זה קל מאוד לתמרון גם במקומות הומים וצפופים (להבדיל מהקולנועית). כיסא הגלגלים אשר דורש הנעה באמצעות כוח פיזי, מאפשר יכולות ניווט ותמרון גבוהות יותר כך שהעצמאות גדולה יותר בכל אזור מגורים.

 

בבואכם לרכוש קלנועית או כסא גלגלים, קחו בחשבון את תוואי השטח בו מתגורר הקשיש או הנכה, בין היתר אם ישנם עליות רבות, דרכים לא סלולות בדרך לביתו ועוד, על מנת להתאים את הכלי הפונקציונאלי ביותר. בכל מקרה הינכם יכולים להתייעץ עם בעלי מקצוע מהתחום שיסייעו לכם להתאים את האופציה הטובה ביותר.