מחפשים בית אבות?

השאירו את הפרטים לקבלת ייעוץ במציאת בית אבות באיזור מגוריכם

חיפוש באתר

בתי אבותמידעמה ההבדל בין בית אבות סיעודי לבית אבות רגיל לדיור מוגן

מה ההבדל בין בית אבות סיעודי לבית אבות רגיל לדיור מוגן

גיל הזהב מאופיין בשינויי דיור, בין אם זה שילוב בבית אבות סיעודי, בית אבות רגיל או בדיור מוגן. כל אחד מאופציות הדיור מתאימות לקשיש במצב שונה, ועל מנת שתוכלו להתאים ליקיריכם את בית האבות בהתאם לצרכים שלו, כדאי שתכירו את ההבדלים בין בתי האבות השונים.

 

בכל אזור מגורים, תוכלו למצוא בית אבות המתאים לצרכים האישיים שלכם.

 

בית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי מוגדר גם כבית אבות המיועד לחולים כרוניים ו לחילופין בית אבות גריאטרי. אחת המטרות העיקריות של בית אבות סיעודי הוא, להעניק לקשישים שאינם מתפקדים עצמאית את כל הצרכים להם הם זקוקים על מנת שאיכות חייהם תהייה טובה ולא פחות מכך.

הקשישים הסעודיים זקוקים לעזרה מלאה בפעילויות היום יומיות שלהם בין אם זה מקלחות, ארוחות במהלך היום, למי שנעזר בחיתולים למבוגרים גם בזה אנחנו נסייע ועוד.

 

בית אבות רגיל

בית אבות רגיל מתאים לקשישים אשר מתפקדים עצמאית, אך אינם רוצים עוד להתגורר בביתם מסיבות שונות ומגוונות. בית אבות מעניק לקשיש אינטראקציה עם קשישים במצב זהה למצבם, הוא מאפשר לקשישים להתנהל במסגרת יומית מאורגנת ולשלב במהלך היום יום פעילויות חברתיות ותעסוקתיות, כך שלא ישתעממו בפרק זה של חייהם. עוד חשוב לזכור כי בבית אבות רגיל מספקים לקשיש שירותים רפואיים במהלך היום יום, כך שאין הם צרכים לרוץ בחיפוש אחר רופאים שיעניקו להם פתרונות למצבם הבריאותי.

 

דיור מוגן

דיור מוגן הוא אלטרנטיבה יוקרתית עבור קשישים שהגיעו לגיל הזהב. דיור מוגן נתפש כיום כאופציה חכמה משום שהיא משלבת בין שני צורות חיים בעת ובעונה אחת. מן הצד האחד יכול הקשיש לנהל אורך חיים עצמאי ולהמשיך בשגרת חייו המאפיינת אותו עוד לפני שעבר לדיור המוגן בין אם זה מבחינה חברתית, מבחינת התעסוקות היום יומיות שלו ועוד. מן הצד השני יכול הקשיש ליהנות ממקום בטוח ומוגן המספק עבורו את כל צרכיו לרבות שירותים בריאותיים, שירותים סיעודיים ועוד תחת קורת גג אחת.

 

ההבדלים בין בתי האבות השונים הם רבים ומגוונים ועל כן עוד לפני שאתם ניגשים לבחור לעצמכם את סגנון המגורים המתאים לכם, כדאי שתבחנו היטב את הצרכים האישיים אל מול הפתרונות המוענקים בבית האבות האופציונאלי. אם אין אתם יודעים כיצד לבחור, הסתייעו בבעלי מקצוע שכל מטרתם היא להעניק את השרות טרום המעבר והוא, התאמת בית האבות ללקוח כדי שתהיו מרוצים ואיכות החיים של יקירכם לא תיפגם.