מחפשים בית אבות?

השאירו את הפרטים לקבלת ייעוץ במציאת בית אבות באיזור מגוריכם

חיפוש באתר

בתי אבותמידעבית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי

קיים שלב בו אנשים היקרים לליבנו מזדקנים ומתקשים לבצע פעולות בסיסיות בעצמם. במצבים אלו אנשים רבים מציעים לאדם המבוגר בית אבות אשר יוכל לספק לו את כל צרכיו והצוות הרפואי בו ישגיח עליו במשך כל שעות היממה.

אם אדם יקר לכם הגיע למצב בו הוא מוגדר כסיעודי על ידי רופא המשפחה, כלומר, מתקשה לבצע פעולות בסיסיות כמו למשל להתרחץ, להתלבש, לצחצח שיניים, לאכול ופעמים רבות אינו מסוגל לשלוט בצרכיו, המסגרת המבטיחה לכם טיפול והשגחה רפואית משך כל שעות היממה הוא בית אבות סיעודי.

מה ההבדל בין בתי האבות

אם אתם והקשיש הגעתם להחלטה כי אתם מעוניינים לאתר בית אבות סיעודי אשר יתאים לו, חשוב מאוד להבין מהו ההבדל בין בית אבות סיעודי לבית אבות אשר אינו סיעודי ומה הן הנקודות החשובות על פיהן תחליטו מהו בית האבות המתאים ביותר.

בית אבות המוגדר כסיעודי מיועד לקשישים תשושי נפש, קשישים סיעודיים ואנשים מבוגרים אשר מוגדרים כסיעודיים מורכבים. ההבדל העיקרי בין בית אבות רגיל לסיעודי הוא באוכלוסייה שלו, בשירותים הרפואיים המוענקים לקשישים ובהשגחה הצמודה 24 שעות ביממה.

האוכלוסייה של בתי אבות סיעודיים כוללת קשישים שתפקודם הנפשי והפיזי ירוד ואינו מאפשר להם לתפקד בעצמם בצורה תקינה במהלך חיי היומיום. דהיינו, חולי אלצהיימר, חולים בדמנציה, אנשים בעלי פגיעה מוחית כלשהי, חולים אשר סובלים מפצעי לחץ, חולים סופניים וכאלו אשר חולים במחלות מסוכנות המצריכות פיקוח וטיפול סביב השעון.

הדבר הראשון אותו יש לבדוק כאשר אתם מחפשים בית אבות הוא ההתאמה של אותו בית אבות לצרכים של האדם הסיעודי. בית האבות, הצוות ושיטות הטיפול חייבים להתאים ספציפית לאותו אדם סיעודי המבקש לשהות בו. חשוב מאוד לברר עם המנהל של בית האבות אם הוא המוסד יכול לענות על כל הצרכים של האיש המבוגר וזאת על מנת שלא ייווצר מצב לא נעים בו אתם מגלים כי טיפול זה או אחר לא ניתן למבוגר משום שלא נוהגים לבצעו באותו בית אבות.

 

נקודות חשובות

  • רישיון- יש לוודא כי לאותו בית אבות סיעודי בו אתם מעוניינים לרשום את יקירכם יהיה רישיון ממשרד הבריאות. ברישיון זה חייב להיות רשום כי אותו בית אבות מורשה לטפל בחולים סיעודיים.
  • מיקום- מומלץ לבחור בית אבות הממוקם בסביבתו המוכרת של הקשיש או באותה סביבה בה מתגוררים בני המשפחה שלו. ההחלטה צריכה להיות של הקשיש.
  • שירותי רפואה- חובה לוודא כי בבית האבות ניתנים שירותי רפואה משך כל שעות היממה, כי קיימים שירותי רפואה למקרי חירום, אמבולנסים אשר יכולים להסיע את המבוגר מיידית לבית החולים במקרה הצורך, והצוות הרפואי והסיעודי הוא מוסמך ובעל ניסיון.
  • תנאי מגורים- בררו כמה אנשים מתגוררים בכל חדר והאם יש אפשרות לחדר פרטי. בנוסף, וודאו כי המקום נקי ומטופח ושחדר האוכל מותאם לחולים סיעודיים.