מחפשים בית אבות?

השאירו את הפרטים לקבלת ייעוץ במציאת בית אבות באיזור מגוריכם

חיפוש באתר

בתי אבותמידעחיתולים למבוגרים גם להרטבה קלה

חיתולים למבוגרים גם להרטבה קלה

לרוב כאשר מדובר על בעיות הרטבה אשר מתרחשות אצל מבוגרים, יש נטייה לחשוב על אנשים שהם חסרי כל שליטה על הסוגרים שלהם. עם זאת, רוב בעיות ההרטבה הן ממש לא מסוג זה. למעשה רוב בעיות ההרטבה נוצרות מתפקוד משובש של שלפוחית השתן, או מערכות נוספות הקשורות אליה. כל זאת כמובן לא ליקוי מלא שהופך את האזור כולו ללא מתפקד.

ברוב המקרים, מספיק בפתרון שיאפשר להתמודד עם תופעה של דליפה קלה יחסית. לכן, יש היום סופגנים מיוחדים שבהחלט יכולים לסייע לכם.

לא צריך להתרגש מתופעה של דליפת שתן

חשוב כמובן להבין, כי דליפת שתן היא לא תופעה קשה ואיומה, בטח אם היא לא מתקיימת ברמה קשה כל כך. נכון שאפילו ההרגשה של שתי טיפות שתן שדלפו החוצה הוא לא נעים, אך לא צריך לעשות מההר עכבר. היום בעזרת חיתולים למבוגרים, אפשר בהחלט לטפל בבעיה בצורה נוחה יחסית.

עבור דליפת שתן ברמה קלה, כלומר ברמה של כמה טיפות מידי יום או כל כמה שעות, אפשר להיעזר בסוג מאד ספציפי של חיתולים למבוגרים - אשר נקראות כמאור ספוגניות. הספוגניות הן חיתולים למבוגרים שמעוצבים בצורה דומה מאד לתחבושות ההיגייניות, אשר נשים לובשות כאשר הן מקבלות מחזור. הנשים בוודאי מודעות ליתרון של עיצוב זה - עיצוב אשר קולט את הנוזלים כולם, מונע ריחות רעים, והמגע שלו עם האזור של איברי המין הוא נעים ולא נוקשה. בדיוק באותה צורה, מעוצבים גם חיתולים למבוגרים שהם למעשה ספוגניות. אם לדוגמה אתם חווים בריחת שתן באמצע היום, אין שום צורך להתרגש מכך. אתם אפילו לא תרגישו שהדבר התרחש - הכל ייקלט לתוך הספוגניות ולאט לאט יתייבש. הספוגנית עצמה צריכה להיות כמובן עשויה מכותנה, שכן עליה להיות אוורירית ונושמת. במצב כזה, המגע יהיה נעים למדי, ולא יהיה נוקשה, וכך גם ימנעו גירויים באזור. כמובן שסוג זה של חיתולים למבוגרים גם מצויד במנגנון מיוחד, אשר תפקידו הוא לנטרל את ריח השתן.

הספוגנית היא פתרון מעולה עבור דליפת שתן, משום שהעיצוב שלה הוא עיצוב, אשר מתאים למבנה הגוף, הן הגברי והן הנשי. ההצבה של ספוגנית יכולה להיות מאד טבעית עבור אישה שיש לה דליפת שתן, שממילא מנוסה עם תחבושות בתקופת המחזור. גם גברים שמעולם לא היו צריכים לשים תחבושות מסוג זה, יתפלאו עד כמה הן נוחות. כך התופעה של דליפת שתן תהפוך להיות שולית ממש בחייכם.

הדבר לא סותר כמובן טיפול

חשוב מאד להבין, שהפתרון של ספוגנית למניעת דליפת שתן, הוא כמובן פתרון מעולה לחיי היום יום, אולם הוא לא סותר מצב שבו תרצו בכל מקרה לטפל בבעיה ולהעלים אותה לחלוטין. הספוגניות יכולות אם כן למנוע דליפת שתן גם באופן קבוע לחלוטין, למשך שנים רבות, אך הן יכולות להיות גם פתרון זמני, עד אשר תעברו טיפול רפואי מסוים, או טיפול דיאטטי, שיעזור לכם לעצור את מקרי הדליפות.