מחפשים בית אבות?

השאירו את הפרטים לקבלת ייעוץ במציאת בית אבות באיזור מגוריכם

חיפוש באתר

בתי אבותמידעבניית מתנסים ומועדונים

בניית מתנסים ומועדונים

בניית מתנסים ומועדונים

בשנים האחרונות ניתן לראות כי החברה רואה את הקשישים בזוית ראייה שונה.

אם בעבר, קשישים נתפסו כאנשים המצויים בשליש האחרון לחייהם ו"מבלים" את רוב זמנם סגורים בבתים, כיום ניתן לראות כי החברה מכנה את הקשישים: אנשי 'גיל הזהב', רוקמת עבורם פעילויות שונות במתנ"סים, בונה עבורם מועדונים (מרכזי יום לקשיש), ומעודדת אותם לצאת לפעילויות מהנות של חוגים, הרצאות, טיולים ועוד.

בניית מתנ"סים ומועדונים

ניתן לומר כי בשנת 2011 כמעט כל עיר ברחבי הארץ מאגדת בתוכה מתנ"סים ומועדונים שונים בהם נערכים שלל פעילויות לגיל הזהב. בניית מתנ"סים ומועדונים בעיר מאפשרת לכל מבוגר להשתלב מבחינה חברתית ולמצוא את סוג הפעילות המתאימה לו בכל הקשור אל תרבות, פנאי וספורט.

אמנם בניית מתנסים ומועדונים שונים ברחבי העיר אינה מיועדת אך ורק לאוכלוסיית הקשישים, אלא לכלל האוכלוסייה, אך כל עירייה דואגת לקיים באלו מגוון פעילויות לקשישים בתחומי תיאטרון, אמנות, חוגי מחשבים, ספורט ועוד.

פעמים רבות בניית מתנ"סים ומועדונים מאפשרת שילוב פעילות של קבוצות גיל שונות: קשישים וילדים, קשישים ובני נוער וכולי. בנוסף, ישנם מועדונים שבהם הקשישים הסיעודיים או מבוגרים המוגדרים ברמת סיכון גבוהה יכולים ליהנות ממערכת סיוע המיועדת להם.

מתנסים ומועדונים רבים מאפשרים לקשישים להתנדב בהם ומשלבים פעילויות של קשישים עם עולים חדשים.

 

בניית מועדונים המיועדים לגיל הזהב

אם עד כה אוזכרו מועדונים ומתנ"סים המשרתים את כלל האוכלוסייה בכל עיר, כעת נגולל בפניכם אודות מועדונים המיועדים במיוחד לאנשי גיל הזהב.

מבוגרים נוטים לפתח מחלות ולפתח מצב קליני של דיכאון, משום בדידות וההבנה כי הם מצויים בשלב השלישי של חייהם. אחד הדברים שיכולים לעזור להם: פעילויות מגוונות המיועדות לשכבת הגיל שלהם.

בעבר, לא הושם דגש על בניית מועדונים מיוחדים לקשיש, ואלו שכבר פעלו היו מיועדים לקשישים אשר יכלו לאפשר לעצמם את הפעילויות מבחינה כספית.

כיום, נבנים מועדונים רבים לאוכלוסייה זו, המאפשרים להם להשתתף במגוון פעילויות בסכום מזערי או ללא עלות בכלל. מועדונים רבים מופעלים על ידי הרשויות של אותה עיר, ולכן קשיש הגר באותו מיקום גיאוגרפי של המועדון יזכה להנחה משמעותית. מועדונים אלו נקראים: 'מרכז יום לקשיש'.

 

פעילויות שונות במועדונים

כל המועדונים המיועדים לקהל היעד של גיל הזהב מפעילים חוגים פנימיים ופעילויות חוץ.

עלות ההשתתפות בפעילויות אלו נקבע על ידי הרשות המקומית של כל עיר או הגוף הפרטי שמנהל את המועדון. הפעילויות במועדונים וכן במתנסים רבים הן:

  • פינת משחקים- כאן מדובר על פינת משחקי שולחן בו אוכלוסיית גיל הזהב יכולה ליהנות ממשחקי רמיקוב, דומינוס, קלפים ומשחקי קופסא שונים.
  • חוגי ספורט- ברוב המועדונים והמתנסים תוכלו למצוא חוגי ספורט שונים לאוכלוסייה זו וכן חוגי ריקודים.
  • תרבות ופנאי- הרצאות מעניינות, הקרנות של סרטים ויציאה מאורגנת לתיאטרון ולאופרה.
  • ימי נופש- ארגון של נופשים לאורך השנה וכן טיולים מאורגנים.