מחפשים בית אבות?

השאירו את הפרטים לקבלת ייעוץ במציאת בית אבות באיזור מגוריכם

חיפוש באתר

בתי אבותמידעהאם לעבור לבית אבות?

האם לעבור לבית אבות?

אחת הסוגיות המורכבות איתן מתמודדים בגיל הזהב, היא ההחלטה האם לעבור להתגורר בבית אבות או לא. החלטה זו אינה פשוטה, ולכן חשוב מאוד לשקול בצורה מעמיקה האם אכן בית אבות מתאים לכם או ליקירכם.

 

יש לזכור כי קיימות אלטרנטיבות ומי מאיתנו, או מהורינו הזקוק לסיוע רפואי צמוד, יכול לשקול גם לשכור אחות צמודה אשר תלווה את הקשיש ותישאר איתו בכל שעות היממה.החשש הגדול לעבור ולהתגורר בבית אבות, הוא בעיקר בשל היציאה מהמקום הבטוח, המוכר והקרוב למשפחה ולחברים. למרות חשש ברור זה בוודאי תשמחו לשמוע כי כמעט בכל עיר בארץ קיים בית אבות איכותי ומסודר, כך שרוב הסיכויים הם שלא תצטרכו להתרחק יתר על המידה ממקום המגורים .

יתרונות המגורים בבית אבות

אוכל מסודר בכל שעות היממה – בכל בית אבות אליו תפנו, יש חדר אוכל מסודר עם תפריט מגוון.

גם אם אתם זקוקים לדיאטה מיוחדת בשל הבעיות הבריאותיות מהן אתם סובלים, יכינו עבורכם את האוכל המיוחד שלכם, בין אם הוא נטול מלח, סוכר וכדומה

טיפול  צמוד של צוות רופאים ואחיות – לצערנו בגיל הזהב ישנן בעיות בריאותיות רבות המצריכות ביקור רופא.אם הינכם מתגוררים בבית אבות, הרי שלא תאלצו להתרוצץ ממקום אחד למקום אחר ויש מי שיבדוק אתכם  וירכוש עבורכם מרשם לתרופות.ישנם בתי אבות אשר יספקו לכם את התרופות הנדרשות ולא תאלצו לצאת כלל ולחפש אותן בבתי המרקחת.

חברה בכל שעות היממה – קושי נוסף איתו מתמודדים קשישים רבים, הוא הבידוד החברתי.רבים איבדו את חבריהם במהלך השנים ואילו אחרים פשוט ניתקו קשרים או מתקשים להגיע אחד אל השני.שהייה בבית אבות, מאפשרת לכל קשיש ליצור לעצמו מעגל חברתי חדש של אנשים.בתי אבות, מספקים מקום מפגש לכל הקשישים ואף דואגים לפעילות חברתית מגוונת, כמו למשל משחקי לוח, ערבי זימרה, הרצאות ואטרקציות נוספות.

טיולים עם חברים – פעמים רבות מארגנים בתי אבות טיולים לכל מי שמעוניין בכך.טיולים מחוץ לבית האבות הם יציאה מהשגרה המוכרת ומהווים רענון לקהל הקשישים.אורחים רצויים – אל בית האבות בו אתם שוהים, יכולים להגיע בני המשפחה שלכם ואורחים נוספים אותם תרצו לראות בכל זמן שתרצו בכך.בכל בית אבות קיים אולם בו אתם יכולים לשבת עם בני המשפחה ואף ספסלים הפזורים ברחבי בית האבות.

זכרו, כי בית אבות יכול להוות עבורכם בית מרגוע ללא דאגות וארגונים וכן מקום בו תכירו אנשים ותפתחו קשרים חדשים.