מחפשים בית אבות?

השאירו את הפרטים לקבלת ייעוץ במציאת בית אבות באיזור מגוריכם

חיפוש באתר

בתי אבותמידעמטפלות לקשישים

מטפלות לקשישים

בשנים האחרונות ניתן לראות בישראל מגמה שהולכת ומתחזקת: מטפלות לקשישים.

פעמים רבות אנו רואים מטפלות (במקור ממדינות זרות), אשר מגיעות עם הקשיש לסופר מרקט, מלוות אותו לרופא ולבדיקות בקופת חולים ופעמים אחרות אנו שומעים על מטפלים ששכרו את שירותיהם ל- 24 שעות ביממה או ליומיים בשבוע, על מנת שיעזרו לקשיש להתאושש מניתוח או חוויה טראומטית אחרת שעבר.

 

מטפלות זרות לקשישים סיעודיים

כיום, ישנה אפשרות לשכור את שירותיהם של מטפלים ומטפלות סיעודיים בעלי ניסיון בתחום, על מנת שיטפלו בקשישים סיעודיים. מטפלים סיעודיים לקשישים המוגדרים כעובדים זרים, מגיעים ממדינות ביבשת אירופה, הודו, פיליפינים ומדינות נוספות וניתן לבחור במטפלות לקשישים או במטפלים בהתאם לרצונו של הקשיש וכן לבחור במטפל אשר דובר את שפת האם של הקשיש: אנגלית, עברית, גרמנית ועוד.

יש לקחת בחשבון כי פעמים רבות היקירים שלנו מרגיש בנוח עם אישה או גבר שמגיעים מאותה מנטאליות תרבותית שממנה הם הגיעו ועל כן יש לשאול אותם מה הם מעדיפים טרם תחילת החיפוש.

כמו כן, חשוב לדעת כי אדם קשיש המוגדר כסיעודי זכאי פעמים רבות לקבל סיוע ממדינת ישראל ובמסגרת אותו סיוע כלול גם היתר להעסיק עובד זר המוגדר כמטפלת או מטפלת סיעודיים.

 

דברים חשובים שכדאי לדעת

אם החלטתם כי אתם מעוניינים לשכור את שירותיהם של מטפלות או מטפלים זרים לקשישים, חשוב לדעת כי עובדים אלו זכאים לזכויות ואתם או חברות כח האדם צריכים לדאוג לספק להם את הזכויות הללו.

כאן מדובר בדמי הבראה, חופשה פעם בשנה, ימי מחלה, שכר מינימום ועוד.

 

פרטי או באמצעות כח אדם?

יש לכם  אפשרות לחפש אחר המטפלת או המטפלת בהם אתם מעוניינים עבור יקירכם באופן עצמאי (חברים, המלצות ועוד) או באמצעות מרכזי סיוע וחברות כח אדם שעיקר עיסוקן הוא תיווך בין מטפלים למשפחות של קשישים.

השלב הראשוני של תהליך העסקת המטפלים או המטפלות יהיה פנייה לביטוח לאומי וזאת על מנת לברר האם יקירכם זכאי לקצבה הנקראת: גמלת סיעוד.

כאן, ביטוח לאומי יערוך ליקירכם מבחן תלות ויקבע באם הוא זכאי לגמלה זו.

לאחר מכן, תפנו אל משרד התמ"ת, ליחידת ההסמך לעובדים זרים שתפקידה הוא להעניק היתר להעסקת עובדים זרים במקצועות הסיעוד.

השלב האחרון יהיה במשרד הפנים, בו תסדירו את כל הקשור אל אשרת העבודה והכניסה לארץ של העובד הזר.

 

לסיכום, כיום יש לכם אפשרות לשכור מטפלות לקשישים, מטפלים זרים סיעודיים ומטפלים ישראלים המתמחים במקצועות הסיעוד, דבר אשר יעזור לקשיש להישאר בביתו ולזכות לטיפול הנאות לו הוא זקוק.

 

קישורים: חרדה