מחפשים בית אבות?

השאירו את הפרטים לקבלת ייעוץ במציאת בית אבות באיזור מגוריכם

חיפוש באתר

בתי אבותמידע

בתי אבות - מידע

ניקיון בתי אבות

כדי לנקות בית אבות יש צורך בכמה דברים: זמן, עובדים ואמצעים. עם זאת, אם בוחרים באמצעים הנכונים, שני המצרכים האחרים יכולים להיות הרבה פחות קשי להשגה. בית אבות הוא מקום גדול מאוד והנה כמה דברים שצריך לדעת על הדרך לנקות אותו בצורה מושלמת ויעילה.

 

Register to read more...

 

מהו חולה סיעודי מורכב

לרבים מאיתנו יש הורה או סבא מבוגר הזקוק לסיוע בהתנהלות היומיומית שלו, כגון סיוע בפעולות פשוטות שאדם בריא מבצע ללא כל בעיה. פעולות אלו יכולות להיות לבישת בגדים, נעילת נעליים, שתייה, עמידה, ישיבה, מקלחת ושמירה על היגיינה, פעולות שללא סיוע הוא לא יוכל לבצע.

Register to read more...

 

טיפול בחיק המשפחה או בבית אבות?

בעבר היה נהוג שההורים המזדקנים נשארים עם ילדיהם, לטיפולם המסור של בני המשפחה. כיום, כאשר שגרת החיים הופכת להיות יותר ויותר אינטנסיבית ושני בני הזוג מוכרחים לעבוד על מנת לפרנס את הבית לא תמיד בני המשפחה מסוגלים לעמוד במשימת הטיפול בהורה המזדקן. אילו אפשרויות עומדות בפנינו על מנת לתת להורינו היקרים את המיטב לאחר שהשקיעו בנו את חייהם?

Register to read more...

 

טיפול ביתי או בבית אבות?

 

אנשים רבים שהוריהם הגיעו לגיל מבוגר, והם נעשים פחות ופחות עצמאיים, שואלים את עצמם כיצד יהיה הכי נכון לתת להם טיפול ראוי. מצד אחד אפשר להשאיר אותם בביתם שלהם ולהעמיד לרשותם מטפלת סיעודית צמודה, ומצד שני קיימת האפשרות של התעניינות בדיור מוגן בבית אבות. עבור רבים זוהי החלטה מאד לא פשוטה, שכן מדובר בשלומם ובריאותם הנפשית של היקרים להם מכל, אך מנגד חשוב גם שדור הבנים יוכל להמשיך ולנהל שגרת חיים רגילה ובריאה עד כמה שניתן. לפניכם כמה מהשיקולים המרכזיים בסוגיה, באופן שיסייע לכם לקחת החלטה לכאן או לכאן.

Register to read more...

 

לדעת לבקש טיפול בקשישים

טיפול בקשישים מעלה לא פעם חשש כטיפול שמסובך לטפל בו. טיפול בקשישים לעתים מעלה חששות ביכולת להתפנות לטיפול באדם קרוב, לא פעם אדם שטיפל בנו בעבר וכעת זקוק לטיפול בעצמו. טיפול בקשישים מרגיש לפעמים כנושא שיש בו פרטי פרטים לטיפול, עוד לפני שמגיעים לטיפול עצמו. אבל טיפול בקשישים יכול להיות גם תשומת לב פשוטה ונדיבה, יד תומכת, חיוך או שניים, ביקור קבוע או מזדמן בקלילות, או שיחה שמתפנה באמת להקשיב. טיפול בקשישים יכול גם להיעזר במטפלת לקשישים אשר תתן מענה מיידי וממושך, יומיומי, קשוב ותומך לכל קשיש או קשישה במרחב הביתי, הקהילתי והמשפחתי עבור מי שזקוקים לקצת או הרבה עזרה, תמיכה וטיפול.

Register to read more...

 

בתי אבות בישראל