מחפשים בית אבות?

השאירו את הפרטים לקבלת ייעוץ במציאת בית אבות באיזור מגוריכם

חיפוש באתר

בתי אבותדיור מוגןדיור מוגן יוקרתי

דיור מוגן יוקרתי

גיל הזהב ממתין בפתח, ולכם ברור כי לא תיפלו נטל על יקירכם, כל עוד קיימת אלטרנטיבה חלופית.

מרבית מבתי האבות במדינת ישראל, מספקים עבור הדיירים את כל הנדרש, על פי צורך אישי, אך אין ספק כי קיימים הבדלים בין בית אבות אחד למשנהו.

בעשור האחרון, השתנו בפני הדברים בכל הקשור לבתי אבות, והסטיגמה שהייתה בשנים עברו, כי בית אבות הוא ברירת מחדל, אינה קיימת עוד.

בתי אבות זכו לכינוי החדש, דיור מוגן, וניתן לאתר בתי אבות יוקרתיים, אשר מאפשרים לקשיש לחיות ברמת חיים גבוהה, בהתאם לאותה רמה בה הם חיו לפני ואף יותר.

 

המעבר שלכם או של ההורים שלכם אל דיור מוגן, אינו חייב להתלוות לניתוק מוחלט משגרת היום יום ומהאזור בו הורגלתם לחיות את כל חייכם.

אם בעבר מספרו של הדיור המוגן היה מוגבל, ועל מנת לזכות ולהתגורר ברמת חיים גבוהה נאלצתם להתנתק מהסביבה המוכרת לכם, הרי שמהיום אין צורך להתנתק, משום שלא מעט דיורים מוגנים נבנו בערים שונות ברחבי הארץ.

 

אנו כילדים המחפשים להורים דיור מוגן, יכולים ליצור רשימת מועמדים ע"י חיפוש ראשוני באינטרנרנט לפי איזור, לדוגמא: דיור מוגן כפר סבא, דיור מוגן בשרוןדיור מוגן תל אביב וכד'.

כל שעלינו לעשות בטרם אנו בוחרים את המקום עבורנו או עבור ההורים שלנו, הוא למצוא את המקום אשר עונה על הצרכים והרצונות שלנו.

 

מה עלינו לבחון בטרם הבחירה בדיור מוגן

על מנת ליהנות ממעונינו החדש, ולא לחוש כי עשינו צעד לא חכם, יש בטרם הבחירה לבצע אפיון מדויק של הצורכים והרצונות שלנו.

בשלב ראשון עלינו להחליט באשר לאזור בארץ בו נרצה לגור, ולוודא כי אכן ממוקם בו דיור מוגן, אליו אנו נעבור לאחר הבדיקות המקדימות.

לכל אדם אשר צריך טיפול סיעודי ורוצה לעבור לדיור מוגן יש את הסיבות שלו, לעיתים הן רפואיות, פעמים אחרות הן חברתיות ועוד.

אם הסיבה הינה רפואית, עליכם לוודא שהטיפולים הרפואיים המוענקים בדיור המוגן היוקרתי, אכן עומדים בדרישות שלכם, לרבות צוות עובדים סיעודיים שזמין 24 שעות ביממה, שרותי חרום, אופציה לרכישת או קבלת תרופות במקום ועוד.

אם הסיבה היא חברתית, (משום שאתם סובלים מבדידות בחיים מחוץ לכותלי הדיור המוגן), חשוב שתבחנו את האוכלוסייה המתגוררת בדיור המוגן אותו אתם בוחנים ותוודאו כי זוהי האוכלוסייה איתה אתם רוצים לבלות את היום יום.

דיור מוגן יוקרתי, עולה מעט יותר מדיור מוגן סטנדרטי וחשוב לבחון כי התקציב שלכם עומד בדרישות המקום וכי אתם לא נכנסים לקשיים כלכלים בעקבות המעבר.

אם תבחנו את כל הקריטריונים החשובים לכם, לא תגלו בעתיד כי בצעתם בחירה שגויה ולהיפך.