מחפשים בית אבות?

השאירו את הפרטים לקבלת ייעוץ במציאת בית אבות באיזור מגוריכם

חיפוש באתר

בתי אבותבתי אבות בדרום

בתי אבות בדרום

הדרום היפהפייה והחמים מציע לאוכלוסיית גיל הזהב מגוון בתי אבות ופתרונות דיור מוגן.

אם אתם משתייכים לאוכלוסיה המתגוררת בדרום הארץ או שיש לכם ילדים המתגוררים בדרום, בוודאי תשמחו לדעת כי הנכם יכולים להישאר בסביבה הגיאוגרפית שהכרתם כל ימי חייכם או להתגורר בקרבת המשפחה שלכם ועדיין לא לחוש כאילו אתם מהווים נטל עליהם או קוטעים את שגרת יומם.

כעת, ניתן להירשם לאחד מבתי האבות בדרום הארץ ולהתחיל ליהנות מסביבה חברתית, פעילות מגוונת וצוות רפואי הנמצא באותו מתחם.

 

דרום הארץ ובתי אבות

כמות בתי האבות באזור הדרום אינה גדולה בהשוואה לאזור המרכז ולצפון הארץ, לכן חשוב מאוד להקפיד ולבדוק שבית האבות אכן מתאים לצרכים של יקירכם ולהגדרה שלו.

בתי האבות באזור הדרום ממוקמים בכמה ערים: אופקים, באר שבע ו-דימונה.

באזורים אלו ישנם כ- 9 בתי אבות.

כמו כן, ניתן למצוא בתי אבות גם בלוד ובירושלים.

 

בתי אבות- שירותים בדרום

חשוב מאוד לבדוק את השירותים המוצעים בבתי אבות ואין זה משנה אם מדובר בבתי אבות בדרום, בצפון או במרכז הארץ. ישנם בתי אבות בדרום המאגדים בתוכם גם מחלקות סיעודיות ומחלקות לתשושי נפש ויש כאלו אשר מיועדים לאוכלוסיית גיל הזהב אשר אינה סובלת מבעיות אלו.

הרעיון הטוב ביותר הינו לבדוק שבית האבות בו אתם בוחרים כולל את השירותים הבאים:

שירותי סיעוד, רופאים, צוות פיזיותראפיסטים, צוות של מרפאים בעיסוק, פעילויות חברתיות הכוללות חוגים במתחם בית האבות ופעילויות חיצוניות, כגון: מסלולי טיולים בארץ, הצגות, קונצרטים, הרצאות שונות ופעילויות תרבותיות מעשירות נוספות, עובדים סוציאליים, חדר אוכל שבו מזון המותאם לתפריט האישי תזונתי של הקשיש, שירותי מספרה, מכבסה ועוד.

כל אלו יבטיחו ליקירכם אפשרות ליהנות משלל פעילויות ולא להרגיש מיותרים או חסרי אונים, בגלל ההתנתקות שלהם מהסביבה הטבעית, הבית.

כמו כן, חשוב מאוד לבדוק מי האוכלוסייה המתגוררת בבית האבות, ישנן פעמים בהן רוב האוכלוסייה הינה סיעודית או תשושת נפש ולכן אדם מבוגר אשר אינו סובל מבעיות אלו, לא ירגיש בנוח בבית אבות זה.

 

דרום הארץ- שילוב של מחלקות

דבר נוסף חשוב הינו לשקול אפשרות לעתיד. דהיינו, פעמים רבות יקירנו מגיע לבית אבות, אך תוך פרק זמן מסוים מצבו מדרדר וחייבים להעבירו לבית אבות סיעודי או בית אבות לתשושים.

כיוון שכל המעבר מהסביבה הטבעית אינו קל במילא, ההמלצה שלנו היא להעבירו לבתי אבות בדרום אשר בהם קיימים מחלקות שונות, כגון: מחלקה סיעודית ומחלקות מיוחדות נוספות.

בצורה זו לא תצטרכו לנתק את יקירכם שוב מהסביבה לה הוא התרגל ולבזבז זמן רב על מציאת בית אבות המתאים למצבו.